Inscenizacja rekonstruktorska na święto czeskiego miasta.
Rycerze stanęli do walki przed obliczem władcy i publiczności.
20 czerwca 2026 roku w parku Masarykovy Sady nad Łabą odbyła się impreza z okazji 900-lecia miasta Jaroměř. Jedną z atrakcji była inscenizacja turnieju rycerskiego. Godzinna potyczka rycerzy obfitowała w ciekawe popisy zręczności i siły, ale i zwroty akcji! Nie brakowało motywów parodystycznych.
"Jaroměř (niem. Jermer) – miasto we wschodnich Czechach, w powiecie Náchod, w kraju hradeckim. Znajduje się siedemnaście kilometrów na północny wschód od Hradca Králové, u zbiegu trzech rzek: Łaby , Úpy i Metuji. Najstarsza pisemna wzmianka o Jaroměřu pochodzi z 1126 roku. Miasto królewskie zostało prawdopodobnie założone za panowania króla Przemysława Ottokara II na miejscu pierwotnego grodu" (za: Wikipedia)
polecam również:
***
galeria urlopowa - poza Dolnym Śląskiem i Sudetami
******
niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały)
Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa.
publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem.
licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach
CC BY-NC-ND
autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku































Brak komentarzy:
Prześlij komentarz