2 czerwca 2024

Multimedialna Fontanna na Stawie Zamkowym w Opolu (GALERIA)


Nocą w festiwalowym mieście :) 

Galeria zdjęć z pokazu fontanny multimedialnej na Stawie Zamkowym w Opolu. Śląskie miasto znane z festiwalu piosenki posiada taką atrakcję w urokliwym parku opodal zamku i amfiteatru. 


Prezentacje łączą muzykę, efekty świetlne oraz dynamiczne układy wodotrysków. 









"Opole (niem. Oppeln, śl. Ôpole, dś. Uppeln, łac. Oppolia) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, siedziba władz województwa opolskiego i powiatu opolskiego. Historyczna stolica Górnego Śląska. Dwudzieste siódme co do wielkości populacji miasto w Polsce. Opole leży na Nizinie Śląskiej, w Pradolinie Wrocławskiej i Równinie Opolskiej, nad Odrą, w odległości około 270 km od Warszawy i około 40 km od granicy z Czechami.

Pasieka (niem. Pascheke) – wyspa (pow. 45 ha) w Opolu, ograniczona od zachodu rzeką Odrą, od wschodu Młynówką" (za: Wikipedia) 










Staw i Park Zamkowy (wpisany do rejestru zabytków) - powstał w połowie XIX wieku. 

Fontanna posiada 60 dysz i barwne oświetlenie LED. 


Więcej o parku i fontannie:










mapa/lokalizacja:


polecam również inne posty oznaczone tagiem:














****

******

niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały) 

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 

publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem. 

licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach 
CC BY-NC-ND

autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku




 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz