22 sierpnia 2024

Park Gródek - Jaworzno (GALERIA)


Miejsce osławione jako "Polska Chorwacja" czy "Polskie Malediwy".

Tereny po kopalni stały się turystycznym hitem. 








Trzeba przyznać, że zbiorniki wodne Wydra i Koparki są malowniczo położone wśród zieleni i skał. Dodatkową atrakcją jest infrastruktura (kładki), ścieżki na szlakach. 
Miejsce zachwyca w pogodny dzień. Kładki bywają okresowo zalewane i spaceruje się wówczas w wodzie po kostki. 
To bardzo fotogeniczne miejsce, w którym chętnie przebywają rodziny i spragnieni kojącego widoku wody.  








"Jaworzno – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce położone na Pagórach Jaworznickich (Wyżyna Śląsko-Krakowska) w województwie śląskim. Pod względem kulturowym, etnograficznym i historycznym Jaworzno wraz ze swoim regionem stanowi część ziemi krakowskiej oraz Małopolski.
Jaworzno–Szczakowa – „Koparki” (Kamieniołom Koparki w Jaworznie) – zbiornik poeksploatacyjny w Jaworznie, będący jednym z najpopularniejszych polskich nurkowisk. Zbiornik leży na miejscu dawnego kamieniołomu „Gródek” w Szczakowej, jednej z dzielnic Jaworzna, w województwie śląskim. Wydobywano tam dolomit dla Zakładów Dolomitowych „Szczakowa” (dawniej: Cementownia Szczakowa
)" (za: Wikipedia) 

trasa z kładkami znajduje się nad zbiornikiem Wydra. 






mapa/lokalizacja:







polecam również inne wpisy oznaczone tagiem: 









******

niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały) 

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 

publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem. 

licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach 

CC BY-NC-ND

autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz