21 lipca 2021

Szczawno-Zdrój – za dnia i w nocy – spacer po sudeckim uzdrowisku (GALERIA + mapa)

Szczawno-Zdrój jest jednym z kilku sudeckich uzdrowisk związanych z historycznymi tradycjami wodolecznictwa. Już przed wiekami w tym urokliwym kurorcie pod Wałbrzychem wypoczywali znamienici goście, w tym znani pisarze, muzycy, politycy. Co krok natrafić można na zabytki związane z uzdrowiskowym charakterem miejscowości, ale i piękne przyrodnicze zakątki. Nie brakuje też śladów po kuracjuszach i ich upamiętnieniu. To świetne miejsce na spacery i wypoczynek, a także obcowanie z kulturą i historią! 


Szczawno-Zdrój i jego uroki były już obiektami moich wpisów. Uzdrowiskowe miasto znalazło się m.in. w zestawieniu 4 pory roku”, prezentując całoroczne piękno zdrojowego deptaka. Szerzej o uzdrowisku i jego ciekawej historii pisałem z kolei w artykule w ramach cyklu „Portrety Miast i Wsi. Pora na spojrzenie akcentujące dzienne i nocne światy Szczawna-Zdroju. Zapraszam do autorskiej galerii! 

Do Szczawna wracam często i chętnie. Za każdym razem spoglądam na jego budowle, parki i ulice inaczej. Ciągle dowiaduję się czegoś ciekawego. Chciałbym, żeby ten post zachęcił Was do odkrywania tego i innych pokazanych przeze mnie miejsc. W tym cyklu skupiam się na tym, jak walory opisanych atrakcji prezentują się za dnia i w nocy. Jeżeli lubicie odkrywać różne aspekty i oblicza, ten post jest dla Was! Krótka i prosta trasa jest niezwykle piękna i ciekawa. Obejmuje Dom Zdrojowy, deptak z pawilonem spacerowym i Wieżę Anny w parku zdrojowym Henryka Wieniawskiego. 












Dom Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju 









Hala Spacerowa w Szczawnie-Zdroju 









wieża Anny w Szczawnie-Zdroju 



oficjalna strona miasta i uzdrowiska z informacją turystyczną:


do Szczawna-Zdroju można dojechać komunikacją zbiorową (pociąg do Wałbrzycha, przesiadka na autobus miejski) 


Polecam również:


(inne atrakcje i historie z tego miasta) 

#uzdrowiska 

(inne posty z tego cyklu) 

a w okolicy:

****

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 
CC BY-NC-ND

Autorem bloga jest dziennikarz, przewodnik, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku.

****

Zapraszam!
- dodaj do zakładek i odwiedzaj:

- polub i obserwuj – codziennie rocznice, wspomnienia i upamiętnienia:

- dołącz do grupy:
W drogę... Dolny Śląsk i Sudety z blogiem Welthellsicht:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz