Translate

20 maja 2022

Siruwia - Mała Japonia w Karkonoszach (GALERIA)


Rajski ogród w Sudetach! Cudowna energia, wspaniałe widoki, zieleń, kwiaty, harmonia, powiew orientu. 

Siruwia - Mała Japonia - to klimatyczny ogród japoński urządzony w karkonoskiej Przesiece. Skomponowany jest zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Na terenie ogrodu działa również Muzeum Samuraja z stałą wystawą ”Samuraj - rycerz dawnej Japonii”. Odwiedziny w czasie VIII Festiwalu kwitnących azalii i rododendronów, który odbywa się w ogrodzie. 

poniżej galeria + opis, lokalizacja (znaczniki na mapach) i dodatkowe informacje: 












"Ogród japoński (jap. 日本庭園 nihon-teien) – ogród w tradycyjnym japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i chramach shintō oraz w pobliżu zabytków. stnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. [...]"












"[...] Niezbędnym elementem w klasycznym ogrodzie japońskim jest woda. Konieczny jest także kamień – symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Najczęściej używane rośliny to: azalie japońskie, klony palmowe, magnolie i wiśnie oraz peonie. W japońskim ogrodzie znaleźć też można kamienne latarnie i ścieżki ułożone z pojedynczych płaskich kamieni" (wikipedia) 












strona oficjalna:














'"Przesieka (do 1945 niem. Hain, do 1946 Matejkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi, na wysokości 480–700 m n.p.m. na stoku Złotego Widoku. Atrakcjami Przesieki są m.in.: Wodospad Podgórnej (547 m n.p.m.), Waloński Kamień, Chybotek, Kaskada Myi" (wikipedia)  











polecam również posty oznaczone tagiem:


(w tym ogrody we Wrocławiu czy Jarkowie na Dolnym Śląsku) 









blisko ogrodu:


około 730 metrów: Kaskada Myi 







a w okolicy:

#Karkonosze,     #Karpacz,    #Kowary 


niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic 
 
****

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 
CC BY-NC-ND

Autorem bloga jest dziennikarz, przewodnik, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku.

****



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz