Translate

7 lipca 2024

Dworzec kolejowy w Jaworze (GALERIA)


Zabytek z XIX wieku prezentuje się okazale i pięknie po remoncie. 

Piękna budowla w neostylu (z elementami neogotyku) z połowy XIX wieku jest częścią infrastruktury - stacją czynnej linii kolejowej.  

"Jawor (niem. Jauer) – miasto w Polsce, w województwie dolnośląskim, siedziba władz powiatu jaworskiego. Leży historycznie na Dolnym Śląsku. Jawor uzyskał lokację miejską w 1242 roku. 
Przez miasto prowadzi linia D5 Legnica – Dzierżoniów – Kłodzko – Kudowa-Zdrój. 21 grudnia 2018 wyremontowany dworzec z 1856 roku został ponownie udostępniony podróżnym" 
(za: Wikipedia) 

mapa/lokalizacja: 


polecam również inne wpisy na blogu z tego miasta:


polecam również:******

niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały) 

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 

publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem. 

licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach 

CC BY-NC-ND

autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz