Kilka słów na temat tego, co ukazało się już na blogu.
Na początku chciałbym podziękować wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom mojego bloga, zwłaszcza tym stałym, którzy/które śledzą moje posty i aktywnie uczestniczą w sferze social mediów związanych z blogiem. To wejścia na witrynę, polubienia, komentarze i udostępnienia motywują mnie do dalszej pracy! Dziękuję.
Oczywiście jednocześnie zapraszam po więcej! Codziennie na FB bloga ukazują się wspomnienia archiwalnych treści - posty związane z rocznicami i ciekawymi wydarzeniami oraz świętami.
Co miesiąc na blogu przybywa nawet kilkadziesiąt nowych wpisów!
Kilka słów o blogu:
Powstał jesienią 2011 roku, z początku nie miał ściśle sprecyzowanego profilu i nie angażował mnie zbyt mocno. Pierwsze lata to garstka postów i skąpe opisy oraz małe zaangażowanie w social mediach. Wiele zmieniło się po 2016 roku, kiedy po raz pierwszy liczba postów przekroczyła 100. Najwięcej postów ukazało się w 2018 roku (więcej niż łącznie w latach 2011-2017). Od tego czasu blog jest też nie tylko skupiony na publikowaniu moich fotorelacji z odwiedzin zamków, muzeów, kościołów, parków, miast i wsi czy zdobywania szczytów. Ukazują się też teksty ciekawostkowe, głównie dotyczące historii i przyrody Dolnego Śląska i Sudetów. Takich wpisów jest już ponad 400. Wymagają one sporo nakładów pracy. To kilka - kilkanaście godzin lektury źródeł i tekstów, selekcja własnych zdjęć (z ponad 1200 galerii) i poszukiwanie innych ilustracji oraz multimediów, opracowanie, edycja postu, publikacja. Zdarza się, że aktualizuję też archiwalne posty, które wzbogacam o nowe zdjęcia czy kolejne konteksty. Znaczna część tekstów znajduje się w mojej blogowej BIBLIOTECZCE.
Na blogu dominują moje własne relacje fotograficzne z zabytków oraz z gór. Dodatkowo stale pojawiają się nowe teksty wzbogacone zdjęciami, ilustracjami i multimediami – dotyczące bogatej spuścizny historycznej i kulturalnej oraz skarbów przyrodniczych Dolnego Śląska i Sudetów.
W 2020 roku licznik odwiedzin bloga przekroczył 300 000.
Blog jest od początku niezależną, prywatna inicjatywą. Od 9 lat nie korzystam z usług reklamodawców i sponsorów.
Teksty z mojego bloga ukazywały się też na łamach prasy („Regionalny Tygodnik Informacyjny”, „Informacje Dolnośląskie”). Organizowałem i byłem też zapraszany jako bloger i regionalista na wykłady i prelekcje, m.in. w Kamiennej Górze, Krzeszowie i Bolkowie.
Najpopularniejsze tagi (największa liczba postów - wybór):
szczególnie polecam też tagi:
posty o największej oglądalności:
- 100 km turystycznej przygody pociągiem w polskich i czeskich Sudetach! (rozkłady, galeria) + 2019!
- Gorzki lek najlepiej leczy, czyli spotkanie z wrotyczem (od wroga komarów, kleszczy i uroków po składnik sudeckiego likieru)
- Niedługo pociągiem w Góry Sowie? Kiedy do Skalnego Miasta?
- Turystyczne Hity: Jezioro Bystrzyckie (Lubachowskie)
- Wieże, platformy i punkty widokowe w Sudetach (i nie tylko) – mapa i przewodnik subiektywny!
- Jak minister z Czarnego Boru postanowił egzaminować i wynalazł maturę
- Podziemia pod Zamkiem Książ
- Bach! Kamienna Góra oraz Krzeszów i Świdnica
- Zamkowe zagłębie – Wałbrzych (i okolica)
- Sudeckie szpitale niczym z Czarodziejskiej Góry, czyli swojskie Davos (Sokołowsko, Kowary i Kamienna Góra)
- Mieroszowski lekarz-aptekarz ze słynnej Leopoldiny (i jego późniejsi sudeccy koledzy)
- Quodlibet: Książ vs. Pellerhaus
- Sokołowsko – zaczarowana wieś w Górach Suchych (GALERIA, ciekawostki)
- Choinkowe światełka... wynalazek z Brzegu na Śląsku?! (niezwykła historia świątecznej ozdoby)
- Wielbiciel gór, romantyk, mistrz pejzażu z tajemniczym wędrowcem (Z Casparem Davidem Friedrichem w Karkonoszach i Saskiej Szwajcarii)
- Kolejowy weekend – po szynach do Czech! (relacja, zdjęcia, video!)
- Józefów dwóch – krzeszowski i sobięcinski (GALERIA)
- W podróży z prezydentem
- 130 lat wieży
Polecam post:
najpopularniejsze posty w cyklu miesięcznym:
Top10 - TUTAJ
Jeszcze raz dziękuję za wizyty, czekam na Wasze komentarze, opinie, wskazówki, wiadomości. Zapraszam na mój Facebook i codziennie na blog Welthellsicht.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz