Translate

11 lipca 2025

Międzynarodowa Współczesna Sztuka Tekstylna w Centrum Kultury w Kamiennej Górze (GALERIA)


Prace artystów z kilku kontynentów w dawnym domu handlowym śląskich zakładów tekstylnych. 


Wystawa nawiązuje do włókienniczych tradycji Ziemi Kamiennogórskiej. 










Międzynarodowa Współczesna Sztuka Tekstylna

to wspólny projekt Centrum Kultury w Kamiennej Górze i Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze 

[wystawa czasowa]
[26.06.2025-1.09.2025]











„Międzynarodowa Współczesna Sztuka Tekstylna odbyła się w roku 120-lecia istnienia budynku Centrum Kultury – dawnego biurowca zakładów tekstylnych w Kamiennej Górze.
Wystawa jest swoistym hołdem dla wielowiekowej tradycji włókienniczej miasta, której żywym świadkiem pozostaje Muzeum Tkactwa. Pretekstem do jej zorganizowania stała się również wyjątkowa wizyta artystów Tis i Vitaly zainspirowanych sztuką tkaniny oraz efekt wspólnych starań do organizacji wystawy z udziałem twórców z całego świata – od Islandii, przez Rwandę, Nigerię i Kolumbię, po Koreę, USA, Belgię, Polskę i Ukrainę" (za: Wikipedia) 










strona oficjalna: 

mapa/lokalizacja: 


polecam również: 








Zdjęcia z wernisażu: 






***
*****

niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały) 

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. 

publikowane zdjęcia mojego autorstwa NIE POWSTAJĄ w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem. 

licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach 

CC BY-NC-ND

autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz