Translate

15 marca 2019

Dom Hauptmanna w Jagniątkowie cz. I - Hala Rajska (GALERIA + mapa i ciekawostki)


"Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” – muzeum mieszczące się w Jagniątkowie (dzielnicy Jeleniej Góry) w domu należącym do niemieckiego pisarza noblisty Gerharta Hauptmanna, zbudowanym w 1901 roku według projektu berlińskiego architekta Hansa Grisebacha" (Wikipedia)

Hall główny z klatką schodową - tzw. Hala Rajska z niezwykłymi malowidłami Johannesa Maximiliana Avenariusa, malarza z Gryfowa Śląskiego.pisarz zamieszkał w willi 10 sierpnia 1901 roku i mieszkał w niej do śmierci w 1946 roku w II kolejnej części relacji z muzeum widoki na dom oraz zbiory - pamiątki po nobliście oraz regionalia - TUTAJ 

mapa/lokalizacja:
(obok willi znajduje się przystanek  "Dom Hauptmanna" PKS komunikacji miejskiej z Jeleniej Góry. Muzeum znajduje się 6 km od przystanku PKP "Sobieszów" na linii Jelenia Góra - Szklarska Poręba i  7 km od przystanku PKP "Piechowiece" na tej samej linii). polecam:a w okolicy:


PEŁNA galeria na FB:


Spodobał Ci się ten post? Być może Twoi znajomi też by się zainteresowali? Udostępnij wpis na swojej osi. Dziękuję :)  

 
****

Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa. W sprawie użycia komercyjnego, proszę o kontakt.
CC BY-NC-ND

Autorem bloga jest dziennikarz, przewodnik, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku.

****

Zapraszam!
- dodaj do zakładek i odwiedzaj:

- polub i obserwuj – codziennie rocznice, wspomnienia i upamiętnienia:

- dołącz do grupy:
W drogę... Dolny Śląsk i Sudety z blogiem Welthellsicht:

kilkadziesiąt nowych postów miesięcznie: Dolny Śląsk, Sudety, historia, przyroda, sztuka, muzyka, ciekawostki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz