Widoki na Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne i Góry Sowie.
Wieża z 2024 roku stoi w zasadzie w centrum miasta, a widoki z niej są typowo górskie!
Wieża widokowa została otwarta 21 czerwca 2024 roku. Konstrukcja posiada kilka tarasów i jest świetnym punktem do obserwacji przyrody parku, a także panoram Wałbrzycha i otaczających go gór. Świetnie prezentują się Góry Wałbrzyskie (w tym Góry Czarne czy Masyw Chełmca), ale i Góry Kamienne (w tym częściowo Góry Suche i Masyw Dzikowca) oraz Góry Sowie.
"Wieża widokowa w parku im. Jana III Sobieskiego — stalowo-betonowa wieża widokowa położona na zboczu Góry Powstańców w parku Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu. U podnóża wieży znajduje się Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka”. Całkowita wysokość wieży wynosi 37,5 metra. Posiada 6 tarasów widokowych. Pojemność obiektu wynosi 525 osób. Konstrukcja obiektu została wykonana ze stali i osadzona na fundamencie żelbetowym. Zewnętrzna elewacja wieży została zabudowana z siatki cięto-ciągnionej wykonanej z blachy kortenowskiej. Bryła konstrukcji nawiązuje do przemysłowych tradycji miasta i ma przypominać kopalnianą wieżę chłodniczą" (za: Wikipedia)
mapa/lokalizacja:
trasa piesza z przystanku PKP Wałbrzych Centrum:
polecam również:
******
niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały)
Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa.
publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem.
licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach
CC BY-NC-ND
autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz