Miejsce pełne historii i ciekawych eksponatów!
Stowarzyszenie Miłośników Kowar prowadzi izbę, w której podziwiać można obszerną kolekcję przedmiotów związanych z historią i tradycjami Kowar.
Kowary to miejscowość ulokowana malowniczo u stóp Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Miasto słynie z tradycji górniczych, włókienniczych i uzdrowiskowych. To także ważny ośrodek turystyczny związany m.in. z Doliną Pałaców i Ogrodów.
Dom Tradycji to przedwojenny dom, znajdujący się przy starym mieście w Kowarach, niedaleko ratusza. Od 1993 roku jest siedzibą Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Zgromadzono tam wiele interesujących obiektów. W salach Domu Tradycji zobaczyć można m, in. kolekcję widokówek i pocztówek, zbiory związane z górnictwem (w tym uran), browarnictwem, tkactwem (dywany), lecznictwem, a także życiem codziennym.
Pięknie prezentuje się wiedeński fortepian. Intrygujący jest mobilny aparat rentgenowski. Sentyment wywołują wzorniki i gotowe kowarskie dywany. Górski i turystyczny charakter miejscowości podkreślają sanie rogate. Zobaczyć można też nagrobek, który upamiętniał wielkiego romskiego wirtuoza - Stefan Dymiter „Cororo” zmarł w 2002 roku.
więcej:
mapa/lokalizacja:
polecam również inne posty z tego miasta:
(w tym Muzeum Sentymentów/ kopalnia / kościół / mostki)
polecam również inne posty oznaczone tagiem:
******
niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic (... a także innych miejsc, które odwiedziłem, oraz spraw, które mnie zainteresowały)
Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej w podpisach - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa.
publikowane zdjęcia mojego autorstwa nie powstają w wyniku użycia narzędzi AI (sztucznej inteligencji), ujęć z dronów, obróbki graficznej polegającej na montażu, dodawaniu i wymazywaniu elementów. Fotografie mają charakter dokumentacji odwiedzonych miejsc i obiektów, w takiej formie, w jakiej je oglądałem.
licencja praw autorskich materiałów własnych na blogu zezwalająca na użycie na określonych warunkach
CC BY-NC-ND
autorem bloga jest Robert - muzealnik, dziennikarz, przewodnik, animator, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz