Prawie Mount Everest w Górach Suchych (Kamienne) i Czarnych (Wałbrzyskie). Zapraszam do galerii.
Trasa trudna, o długości ponad 25 km, strome podejścia...dużo stromych podejść... ale jakie widoki!!!
TRASA:
Szlak: od przystanku w Unisławiu Śląskim do przystanku w Wałbrzychu (za: mapy.cz)
FOTORELACJA:
1. Bukowiec 898 m n.p.m. (+ Unisław Śląski)
>>> więcej: Unisław Śląski (niem. Langwaltersdorf) - Mieroszów gmina (m.in. ruiny kościoła) Bukowiec (898 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych.
2. (+ cmentarz poniemiecki w Sokołowsku u stóp Bukowca)
>>> więcej: Sokołowsko ( Mieroszów gmina) - dawny cmentarz u stóp góry Bukowiec
3. Włostowa 903 m n.p.m. (+ Sokołowsko)
>>> więcej: Sokołowsko (niem. Görbersdorf) – wieś w gminie Mieroszów, w Górach Suchych. (widoki na góry, cerkiew, zameczek w dawnym parku krajobrazowym sanatorium) Włostowa (903 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
4. tzw. Droga Karkonoska na Włostowej
Góry Suche: Włostowa (903 m n.p.m.) -wzniesienie położone w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych, około 3,7 km na południowy zachód od miejscowości Rybnica Leśna tzw. Droga Karkonoska (z widokiem na Karkonosze), zboczem wzniesienia
5. Kostrzyna 906 m n.p.m.
>>> więcej: Kostrzyna (906 m n.p.m.) "przechodzi w zachodnie zbocze Suchawy (928 m n.p.m.), a zbocze zachodnie opada stromo o 25 m i przechodzi we wschodnie zbocze Włostowej (903 m n.p.m.)" (Wikipedia)
6. Suchawa 928 m n.p.m.
>>> więcej: Suchawa (928 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w zachodniej części pasma Gór Suchych. z widokiem na: Zamek Radosno Obiekt Pttk Andrzejówka Sokołowsko Przełęcz Trzech Dolin
7. Waligóra 936 m n.p.m.(+ Przełęcz Trzech Dolin)
>>> więcej: Waligóra Heidelberg, (936 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Suchych i całych Gór Kamiennych; leży, odpowiednio, w ich północnej i środkowej części. Jest jedną z najwyższych gór Sudetów Środkowych.
8. Turzyna 895 m n.p.m.
>>> więcej: Turzyna (895 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych. "Wzniesienie położone jest w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych, między Przełęczą pod Turzyną, po zachodniej stronie a Przełęczą pod Jeleńcem po wschodniej stronie, na południowy zachód od miejscowości Rybnica Leśna." (Wikipedia)
9. Jeleniec 901 m n.p.m. (+ Skalna Brama)
>>> więcej: Jeleniec – wzniesienie (902 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych. Skalne Bramy "Najbardziej znana w Górach Suchych formacja skalna o kilkunastometrowej wysokości wrzynająca się od wschodu w wąskie, północne ramię Jeleńca, tworząca jedno z większych zgrupowań skalnych. W pobliżu skałek na wzniesieniu Rogowiec ruiny zamku Rogowiec. Przy Skalnej Bramie znajduje się tablica z napisem "Tym co na zawsze odeszli i tym co przyjdą po nas" (Wikipedia)
10. Rogowiec 870 m n.p.m.
11. Jałowiec Mały 741 m n.p.m. (+ Grzmiąca)
>>> więcej: Jałowiec Mały (741 m.n.p.m.) - Rybnicki Grzbiet (Góry Wałbrzyskie) koło Jedliny-Zdroju. Grzmiąca (niem. Donnerau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Głuszyca, w Górach Suchych w Sudetach Środkowych.
12. Borowa 853 m n.p.m.
>>> więcej: Borowa, Góra Czarna (niem. Schwarze-Berg, Schwarzeberg, Schwartzenberg) – najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych, o wysokości 853,3 m n.p.m
razem: 8831 m n.p.m.
-------
przegląd postów z wyprawy: od B do B
POLECAM również:
**
niezależny, autorski i niekomercyjny projekt dotyczący historii i uroków Dolnego Śląska, Sudetów i okolic
****
Materiały fotograficzne i tekstowe (jeżeli nie zaznaczono inaczej - np. wolne media, cytat, wskazanie innego autora) należą do autora bloga! Zabraniam powielać i kopiować chronionych treści bez oznaczenia autorstwa.
CC BY-NC-ND
Autorem bloga jest dziennikarz, przewodnik, teatrolog, regionalista-amator, bloger od 2011 roku.
zapraszam na mój blog: welthellsicht.blogspot.com
Fanpage: www.facebook.com/Welthellsicht
Twitter: twitter.com/Welthellsicht
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz