Najpopularniejsze artykuły na blogu w ostatnich 30 dniach.
Te posty cieszyły się szczególną popularnością. Dziękuję za lekturę i zapraszam ponownie. Osoby, które jeszcze nie znają tych wpisów, zapraszam do korzystania:
(linki do tekstów w opisach)
- Ale widoki! - naturalne punkty widokowe w polskich Sudetach (GALERIA- wybór)
Czasem nie potrzeba wież, wyszukanych konstrukcji lub platform. Sama natura oferuje wierzchołki, półki skalne, przełęcze czy zbocza gór... - Wieś – w krainie kontrastów (GALERIA - ciekawe dolnośląskie wioski i ich atrakcje – wybór)
Krzeszów, Wambierzyce, Zagórze Śląskie, Sokołowsko, Bukowiec, Wieściszowice, Lubiąż, Pasterka, Miedzianka, Chełmsko Śląskie, Henryków.... - Polskie sudeckie wieże z widokiem na góry – Dolny Śląsk (GALERIA, subiektywny przegląd + mapa)
Znacie to uczucie, kiedy patrzycie na majestatyczne szczyty gór z wieży widokowej? Zapraszam Was w miejsca, w których poczujecie ten stan. - (wow XXII): To nie żarty! Dziwneee, straszne i zabawne eksponaty z dolnośląskich muzeów (subiektywny wybór 10 ciekawostek)
Obraz, który patrzy na nas ruchomymi oczyma, przerażająca lalka z dwiema twarzami, przegrany prezydent z bożonarodzeniowej szopki... - Sokołowsko – zaczarowana wieś w Górach Suchych (GALERIA, ciekawostki)
Magiczna i urokliwa miejscowość od wieków przyciąga swoimi walorami. W warunkach wyjątkowego klimatu leczono w Sokołowsku, ale i.. - Gorzki lek najlepiej leczy, czyli spotkanie z wrotyczem (od wroga komarów, kleszczy i uroków po składnik sudeckiego likieru)
Charakterystyczne żółte kwiaty tej rośliny to w środku lata typowy akcent łąk i nieużytków. Jednych fascynuje zapachem o nutach kamfory... - Turnieje: z bronią i śpiewem – historyczne potyczki rycerskie w Lwówku Śląskim, Grodźcu i Książu oraz wrocławski książę jako słynny Minnesänger (GALERIA i ciekawostki historyczne, literackie i muzyczne)
Dolny Śląsk jest w niezwykły sposób związany z rycerską tradycją turniejów. To właśnie tutaj odbyła się pierwsza na ziemiach polskich... - Zasłużone żony w cieniu wielkich mężów (+ śląskie konteksty)
Mówi się, że czasem sukces ma wielu ojców. Bywa, że ma też... żonę! Kariery za życia i pamięć po śmierci tacy muzycy, jak: Bach, Mozart, Schuman i Wagner... - Muzyka z pałacu Fryderyka (i kościoła Elżbiety), czyli syn Bacha we Wrocławiu
Carl Philipp Emanuel Bach urodził się 8 marca 1714 roku w Weimarze. Był synem Jana Sebastiana. Nazywano go „Bachem Berlińskim”. - Barwne zwiastuny wiosny (GALERIA - przegląd wczesnych kwiatów – Dolny Śląsk i Sudety)
Cieszą nas często zanim jeszcze na drzewach pojawią się liście: zwiastuny wiosny – urocze kwiaty, które swoim pojawieniem się obwieszczają...
Zapraszam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz